Trwa ładowanie...

Paznokcie ombre - charakterystyka, techniki, dla kogo, inspiracje

Ombre to nie tylko technika koloryzacji włosów. Ombre może wykonać także na paznokciach. Na czym polega ombre na paznokciach. Czy paznokcie ombre są trudne do wykonania?

Zobacz film: "Wzmacniające płukanki do paznokci"

spis treści

1. Paznokcie ombre – charakterystyka

Czym jest ombre na paznokciach? Otóż jest to technika malowania paznokci, która pozwala na tonalnym przejściu z jednego koloru w drugi. Ważne jest, aby przejście było jak najbardziej płynne. Paznokcie ombre jest to propozycja dla osób lubiących odważne techniki zdobienia paznokci.

Zaletą paznokci ombre jest to, że można wykonać je zarówno ciemnymi jak i jasnymi kolorami. Cieniowane paznokcie możemy wykonać samodzielnie w domu. Wymagają od nas pracy, samodoskonalenia i przede wszystkim cierpliwości. Jak wykonać paznokcie ombre? Podpowiadamy!

Etapy malowania paznokci
Etapy malowania paznokci

Obecnie manicure to dopełnienie wizerunku, jaki panie kreują na co dzień, nic więc dziwnego, że staje...

zobacz galerię

2. Paznokcie ombre – techniki

Paznokcie ombre możemy wykonać za pomocą różnych technik. Pierwsza z nich to nakładanie na paznokcie lakieru za pomocą gąbeczki. Na paznokcie kładziemy lakier bazowy. Może być na przykład jeden z kolorów, które planujemy użyć w ombre. Na gąbkę nakładamy warstwy lakieru jedna pod drugą, aby uzyskać ombre horyzontalne lub obok siebie aby kolor przechodził wertykalnie. Następnie nanosimy lakier z gąbki na paznokcie i lekko wklepujemy (stemplujemy). Może być konieczne wklepanie dwóch warstw.

Wykonując paznokcie ombre możemy użyć zarówno gąbki dedykowanej zakupionej w drogerii, ale także może to być zwykła gąbka do naczyń. Gąbka do ombre nie jest aż tak istotna. Ważne jest aby w wykonywaniu paznokci ombre nie spieszyć się. Wówczas efekt będzie zadowalający i zachwyci nie tylko nas.

Drugą metodą jest malowanie ombre na paznokciach za pomocą pędzelka. Tą technikę bardzo dobrze wykonuje się lakierami hybrydowymi. Na paznokcie kładziemy bazę i utwardzamy tak jak w maniucure hybrydowym. W chwili nakładania lakieru kolorowego nakładamy dwa kolory obok siebie i łączymy za pomocą czystego pędzelka. Malujemy raz obok razu aby dobrze wymieszać kolory.

Zobacz też:

3. Paznokcie ombre – dla kogo?

Dla kogo paznokcie ombre będą najlepszym rozwiązaniem? Zdecydowanie dla osób, które mają długą płytkę paznokcia. Na takich paznokciach ombre będzie prezentowało się naprawdę ładnie. Osoby, które mają krótkie paznokcie mogą oczywiście również wykonać ombre, choć efekt nie będzie raczej aż tak spektakularny.

4. Paznokcie ombre – inspiracje

Inspiracji na paznokcie ombre jest wiele. Można wykonać klasyczne ombre czyli przejście z jednego koloru w drugi, albo wykorzystać brokaty i pyłki do wykonania cieniowania na paznokciach. Ciekawym sposobem zdobienia jest także malowanie rąbów, które w każdym rzędzie będą miały coraz to jaśniejszy lub ciemniejszy odcień. Możemy także malować na paznokciach paski, które będą miały inne odcienie.

Ciekawym rozwiązaniem w bardzo delikatnym stylu jest baby boomer. Ta technika ombre na paznokciach jest często wykorzystywany w manicure ślubnym. Są to paznokcie bardzo naturalne w kolorze cielistym, natomiast końcówka jest mlecznobiała. Dzięki takiemu ombre na paznokciach można optycznie wydłużyć płytkę paznokcia.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.